Recycling Waves
Sommige juwelen dragen een geschiedenis en een grote emotionele waarde met zich mee.
Oud goud kan een nieuw leven krijgen — maar niet op elk moment, en niet zonder de nodige aandacht en zorg.
Vanaf januari 2026 gebeurt het herwerken van oud goud enkel op afgebakende momenten doorheen het jaar. Zo ontstaat er ruimte voor juwelen met een sterke betekenis — om zorgvuldig, met rust en zonder compromis te kunnen ontstaan.

Wat zijn Recycling Waves?
Recycling waves zijn momenten doorheen het jaar waarop ik aanvragen met oud goud bundel.
Voor wie zijn Recycling Waves bedoeld?
Recycling waves zijn er voor wie oud goud wil laten verwerken omdat het deel uitmaakt van een persoonlijk verhaal — niet enkel om praktische redenen.
Door deze trajecten te bundelen, ontstaat er ruimte voor projecten waarin betekenis centraal staat.
Wie bereid is te wachten en mee te gaan in dat tempo, zit hier goed.
Niet elk project past binnen deze manier van werken.
En dat is helemaal oké.
Waarom wordt oud goud niet doorlopend verwerkt?
Het verwerken van oud goud vraagt meer tijd en technische zorg dan werken met nieuwe materialen. Het maakproces is intensiever, minder voorspelbaar en vraagt een ander tempo. Dat heeft invloed op zowel de levertermijn als het maakloon.
Ondanks zorgvuldige voorbereiding kan de kwaliteit niet op voorhand volledig worden gegarandeerd — dat is inherent aan het materiaal en het hersmeltproces.
Oud goud blijft echter bijzonder, vaak draagt het een emotionele waarde die niet los te denken valt van een nieuwe juweel. Net daarom heb ik ervoor gekozen om dit werk niet volledig los te laten, maar te bundelen in recycling waves: momenten waarop ik met volle aandacht ruimte maak voor deze trajecten.
Wanneer vinden deze momenten plaats?
In 2026 vinden recycling waves slechts twee keer plaats. De exacte momenten worden in de loop van het jaar gecommuniceerd. Het aantal plaatsen per moment is telkens beperkt.
Heb je interesse om oud goud te laten verwerken, dan kan je dat aangeven tijdens je intake. Vervolgens bekijk ik of jouw project kan aansluiten bij een volgende wave. Bij grote interesse werk ik met een wachtlijst. Wanneer er meer aanvragen zijn dan plaatsen, maak ik een selectie op basis van hoe het project aansluit bij mijn stijl en manier van werken.
Inleveren vs. verwerken van oud goud
Er is een belangrijk verschil tussen oud goud inleveren en oud goud laten verwerken:
-
Inleveren
Oud goud kan altijd bij mij worden ingeleverd. Het wordt getest op echtheid en gewaardeerd volgens de dagprijs. Die waarde kan in mindering worden gebracht op de factuur van je nieuwe juweel, of uitbetaald worden.
-
Verwerken
Het effectief hersmelten en verwerken van oud goud gebeurt uitsluitend tijdens de recycling waves en onder bepaalde voorwaarden.
Wanneer is oud goud geschikt om te verwerken?
Niet elk stuk oud goud is automatisch geschikt om te verwerken. De legering of samenstelling, staat van het materiaal en technische haalbaarheid van het ontwerp spelen daarin een rol.
Om oud goud te kunnen hersmelten, gelden de volgende voorwaarden:
-
enkel 18 karaat geel goud wordt verwerkt
-
geen fijne kettingen, enkel massieve stukken
-
er geldt een minimumgewicht van 10 gram
Een bewuste keuze
Recycling waves zijn geen beperking, maar een manier om zorgvuldiger om te gaan met wat al een leven achter zich heeft.
Door projecten met oud goud te bundelen in afgebakende momenten, krijgt elk stuk de volle aandacht. Ze worden niet langer geforceerd binnen een drukke planning of de dagelijkse stroom van nieuwe creaties, maar benaderd met rust, concentratie en tijd. Zo kan ik per juweel zorgvuldig aftoetsen wat technisch en esthetisch klopt, en bewust beslissen of en hoe het materiaal wordt verwerkt.
Deze trajecten vragen veel aandacht en concentratie. Om die zorg te kunnen blijven dragen, kies ik ervoor om ze bewust beperkt in aantal te houden. Dat vertaalt zich ook in een andere prijszetting, maar in ruil krijg je een proces waarin jouw juweel met aandacht en vakmanschap wordt behandeld — van begin tot einde.
